Повернутися до меню
Назад
КОРЗИНА

Інструкція з розв'язання японського кросворду

Японський кросворд - головоломка, в котрій, на відміну від інших кросвордів, зашифровані не слова, а зображення. За статистикою, японськими сканвордами захоплюються близько 500 млн людей. Регулярне розв'язування цієї головоломки поліпшує пам'ять, кмітливість, математичні здібності і увагу
Отже, якщо Ви ще не вмієте розгадувати такі химерні картинки, то давайте розглянемо основні принципи: 

На картинці зображений простий кросворд. На початку рядка (на жовтому фоні) зображені цифри, що позначають кількість зафарбованих комірок у даному рядку. Між зафарбованими комірками має бути хоч одна вільна клітинка.  Аналогічно у стопчиках.

142.gif (5628 bytes)


Наступним кроком є визначення максимальних значень у рядках та стопчиках і затушовування клітинок, які у будь-якому разі мають бути заповнені. У даному випадку максимальним значенням є 10

.123.gif (5775 bytes)


Далі розглянемо менші значення. У стовпцях є число дев'ять. Оськільки остання комірка заповнена, то можна вважати її останьою клітинкою цього значення. Отже відзначаємо ще 8 клітинок вверх.

2.gif (5879 bytes)


Тепер розглянемо місця, які точно будуть незафарбовані. По горизонталі в першому рядку вже заповнені дві клітинки, отже інші мають бути порожніми. Позначимо їх іншим кольором. Аналогічно робимо з рядочками в яких стоять цифри 4.

4.gif (6209 bytes)


Зараз розглянемо другий стовпець.Там зазначені цифри 3 і 1. Це означає, що спочатку має бути зафарбовано три клітинки, а нижче одна. Нижня клітинка уже зафарбована. Оскільки нижче двох клітинок ми позначили, що має бути незафарбована, то логічно буде заповнити клітинку вище. Так ми знайшли групу комірок, що відносяться до цифри 3. Аналогічно робимо далі.

5.gif (6216 bytes)


Останім етапом є перевірка правильності та заповнення інших клітинок.
Вийшов такий малюнок:

6.gif (5797 bytes)

МЕНЮ